Miejsca do pracy z laptopem Kraków - subiektywna lista


copywriter współpraca


Myślę, że każdy, kto miał okazję pracować przez dłuższy czas w domu borykał się z problemem nudy, rutyny i braku weny. Jednym ze sposobów walki z tymi objawami, który stosuję, jest ZMIANA OTOCZENIA i MIEJSCA PRACY. Wierzcie mi, że to naprawdę pomaga! Udaję się wtedy zazwyczaj do kawiarni, gdzie po zamówieniu ulubionego cappuccino zaczynam działać. 


Swobodne miejsca do pracy z laptopem

Kryteria podczas szukania nowych miejscówek do pracy to:

  • ładny wystrój, sprzyjający pracy
  • przyzwoite ceny
  • Wi - Fi
  • kontakt, do którego można podłączyć laptopa

Ostatnie kryterium jest ruchome, ponieważ staram się zawsze wyruszać w teren z naładowaną na full baterią - wtedy, przez około 3-4 godziny mogę sobie pozwolić na dowolną miejscówkę bez gniazdka elektrycznego.

Moje ulubione miejsca

Z roku na rok ich przybywa, ale póki co śmiało mogę polecić:

  • Magia Cafe (plac Mariacki)

Spełnia wszystkie kryteria, oprócz kontaktów. Dobra kawa, ceny całkiem przyzwoite i sprawny internet, co jest ważne podczas copywriterskiej pracy. Dodatkowy plus za piękne, klimatyczne wnętrze, które podziwiam za każdym razem. Polecam, choćby na czas pracy bez podłączania laptopa :)

  • Chocoffee (Wiślna)

Miejsce sprzyjające pracy - internet, gnizadka, swobodna przestrzeń i rozsądne cenowo menu, w którym jest mnóstwo pozycji dla miłośników kawy. Jeśli szukacie dłuższej miejscówki do pisania - szczerze polecam.

  • Ikea

To moja pierwsza miejscówka do pisania w terenie. Teraz odwiedzam rzadziej, bo niestety gniazdka w restauracji zostały zlikwidowane. Pozostaje jednak cieszyć się pracą na baterii i dobrym jedzonkiem, a w potrzebie ładowania laptopa, zejść piętro niżej do Ikea Cafe, gdzie czeka na nas wyśmienita kawa i spokojny kącik do pracy. Potrafię przesiedzieć tam dobrych parę godzin!

  • Columbus Coffee (Szewska)

Spełnia wszystkie kryteria, choć za kawę musimy zapłacić ponad 10 zł. Rekompensuje to jednak ładne wnętrze, spokojne miejsce do pracy i naprawdę dobra kawa. Dla kawoszów, takich jak ja, prawdziwy raj.

  • Czytelnia w Galerii Bronowice

To spokojny kącik w galerii, oddzielony od gwaru i szału zakupowego. Mieści się zaraz obok części restauracyjnej, dlatego spokojnie możemy zamówić co chcemy i przenieść się na teren sprzyjający pisaniu. Najczęściej zamawiam kawę w Mc Cafe i rozkładam się przy stoliku, spoglądając na świat przez przeszklone ściany. Kontakty są, dlatego spokojnie można tam popracować dłużej.

  • Bonjour Cava (Dolnych Młynów, Piłsudskiego)


Choć wymieniam jako ostatnią, to miejsce, które lubię chyba najbardziej. Ma świetny klimat, dobre Wi-Fi i kontakty. Jest przestronne. Co więcej, podają tam znakomitą kawę i równie znakomite wypieki. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie!

Wciąż szukam nowych miejsc, w których można swobodnie popracować. Stawiam na spokojne miejsca, w których nie pada co chwilę pytanie "czy coś jeszcze podać?". Nie ukrywam, że znaczenie mają także ceny - pisząc teksty w kawiarni nie chcę połowy zarobionych pieniędzy wydać na kawę i ciastko ;)

Mam jeszcze jedną zasadę - kiedy idę pisać w terenie, zazwyczaj wybieram przedpołudnie lub poobiednią porę - wtedy nie kusi mnie obiadowe jedzenie i z chęcią zasiadam do pracy z kawą.

Jeśli macie miejsca godne polecenia w Krakowie, piszcie śmiało - chętnie je wypróbuję przy następnej okazji!Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...