Książki dla copywritera - pozycje MUST HAVE


copywriter praca


Dobry copywriter to nie tyle pasjonat pisania co człowiek, któremu to zwyczajnie dobrze wychodzi. Wszystkiego można się podobno nauczyć, dlatego w dzisiejszym wpisie książki dla copywriterów, które polecam i z których sama korzystam. 

Co mi to daje?

Mówiąc najprościej, doskonalę swój warsztat pisarski. Trening czyni mistrza, dlatego wraz z upływem czasu warto się rozwijać i zdobywać cenną wiedzę. Lubię książki dla copywriterów za to, że wszystko mam podane na tacy - nie muszę szukać w internecie, tworzyć miliona zakładek w wyszukiwarce czy czytać na komputerze, którego po godzinach pisania mam serdecznie dość.

Poniżej lista pozycji, według mnie obowiązkowych dla każdego copy:


"Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy" J. Wrycza - Bekier


Książka dla tych, którzy chcą poznać tajniki sztuki pisarskiej. Każde zagadnienie okraszone przykładem, dzięki czemu widzimy jasno, czego autorka chce nas nauczyć.


"Copywriting. Jak sprzedawać słowem" D. Jędrzejewska, R. Niemczyk

Mój ulubiony poradnik o pisaniu. To w nim znalazłam najcenniejsze uwagi dotyczące różnorodnych stylów czy celowych zabiegów. Wszystko świetnie wytłumaczone i przekazane w jasny sposób - wypunktowania, podział rozdziałów itp. - czyta się szybko i przyjemnie.

"Autentyczność przyciąga. Jak budować swoją markę na prawdziwym i porywającym przekazie?" A. Piwowarska

W tej książce więcej poczytasz o własnej marce, a raczej o jej tworzeniu. Copywriter najczęściej aby pisać, musi ją stworzyć, stąd znalazła się w tym zestawieniu. Całość napisana przyjemnym, prostym językiem, który przemawia, przynajmniej do mnie ;)

"Zostań freelancerem. Praca zdalna od A do Z" A. Skupieńska

Moja najnowsza zdobycz, kupiona z racji pozytywnych recenzji oraz sympatii do bloga Agnieszki, na którym znajdziesz cenne porady dla freelancerów. Konkrety, wszystko dobrze wytłumaczone oraz poruszone bardzo istotne aspekty pracy zdalnej, takie jak umowa, własna działalność czy kontakt z klientem. Bez dwóch zdań godna polecenia.

Książki tego typu to zazwyczaj pozycje, których nie da się przeczytać i odłożyć. Jeśli potrzebuję informacji na dany temat - sięgam po wybrany egzemplarz, w którym podczas lektury zaznaczam interesujące mnie kwestie. Z tego też powodu kupuję je zawsze w formie papierowej - nie wyobrażam sobie czytać je jako e-booka, choć "zwykłe" książki akceptuję w formie elektronicznej.

Czytacie tego typu książki? Jeśli znacie inne, równie interesujące i godne polecenia tytuły z tej branży, będę wdzięczna za info! 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...