Freelancer - czy warto? 4 powody, które Cię przekonają!

freelancer praca


Choć pisanie dla copywritera to codzienność, tworzenie treści na własnym blogu, zwłaszcza przy okazji pierwszego wpisu, trochę onieśmiela. Dlatego na początek 4 powody, dla których warto być FREELANCEREM - to modne słowo na pewno znacie, prawda? 

Zyskujesz swobodę


Pracując w domu, bo tak zazwyczaj pracuje freelancer, zyskujesz zupełną swobodę. Na początku możesz się nią wręcz zachłysnąć i choć potem wyda Ci się ona monotonna, uwierz mi, że to jeden z najważniejszych plusów tego typu pracy. Sam się kontrolujesz, sam się rozwijasz i sam siebie słuchasz - brzmi prawie idealnie.

Możesz pracować gdzie chcesz


To znany tekst, który każdy freelancer słyszał milion razy. Tak, to prawda. Mogę pracować w kawiarni, w parku czy w innym równie przyjemnym miejscu. Doceniam to, choć nie ukrywam, że najczęściej pracuję przy własnym biurku, które musi być przez to bardzo dobrze zorganizowane. Gdy mam dość, wybywam z laptopem w teren. I wtedy właśnie doceniam niezależność!

Ćwiczysz samodyscyplinę


Nic tak jej nie ćwiczy jak praca w domu. Gdy zasiadasz do komputera, nagle pojawia się tysiąc innych rzeczy, które trzeba zrobić: sprawdzanie fejsa, ogarnianie newsów, przygotowanie obiadu czy rozwieszenie prania... to drobne czynności, które potrafią nieźle rozproszyć i przeszkadzać podczas pracy. Gdy jesteś freelancerem, musisz to ogarnąć. I już!


Stajesz się dobrze zorganizowanym człowiekiem


To punkt ściśle powiązany z ćwiczeniem samodyscypliny. Jak każdy, posiadasz masę obowiązków oprócz tych zawodowych, dlatego dobra organizacja to wizytówka każdego freelancera, który nie chce zwariować po miesiącu pracy. Niektórym jest łatwiej, bo dobrą organizację mają we krwi. Jeśli nie należysz do tych osób, chcąc wydajnie pracować na pewno czeka Cię codzienny trening!

To tylko, a może aż, cztery powody, dla których warto zostać freelancerem. Medal ma dwie strony, choć jak pewnie większość copywriterów, póki co nie zamieniłabym tej roboty na inną.

Jakie są Twoje doświadczenia z pracą w domu? Chętnie poznam Twoje powody, dla których doceniasz bycie freelancerem!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...