Facebookowe grupy dla freelancerów - czy warto?


copywriter zleceniaNie masz fejsa, nie istniejesz, to oczywiste. Prowadząc bloga lub będąc freelancerem, prawdopodobnie posiadasz też firmową stronę na fejsie. Na pewno czytałeś już o dobrodziejstwie social mediów, które znacznie ułatwiają zdobywanie nowych klientów czy budowanie własnej marki.


A co do tego mają GRUPY NA FEJSIE?


Do niedawna uważałam je za coś zbędnego. W porę jednak uświadomiłam sobie potencjał, który tkwi w tego typu aktywności.

Co mogą dać Ci facebookowe grupy, jeśli jesteś freelancerem/copywriterem/blogerem?


Po pierwsze, masz pole do popisu, jeśli chodzi o reklamę własnych usług, stron itp. W poszczególne dni w danej grupie są posty specjalnie przeznaczone właśnie do reklamy własnych usług. Do tego sporo LINK PARTY, w których chwalić możesz się najnowszym wpisem na blogu czy firmowej stronie.

Po drugie, zyskujesz odpowiedź na wiele pytań, o których do tej pory nie miałeś pojęcia. Obracasz się wśród ludzi, którzy prowadzą podobny biznes i zajmują się tym, co ty. Rozliczenia, zdobywanie klientów, reklama, porady prawne czy identyfikacja wizualna - wszystko to jest poruszane każdego dnia na grupie. Korzystaj z darmowej wiedzy!

Po trzecie, zdobywasz nowych klientów. Nie tylko przez reklamę swoich usług, ponieważ w grupach dla freelancerów często pojawiają się ogłoszenia, w których pracodawca szuka pracownika do konkretnego projektu czy zlecenia. Jeśli będzie zlecenie odpowiadające Twoim zainteresowaniom czy umiejętnościom - zgłaszaj się. To szansa na kolejne zlecenia i zaistnienie w branży! Niektóre grupy stawiają wyłącznie na publikację ogłoszeń - to raj dla freelancerów!

Po czwarte, grupy na fejsie to morze inspiracji dla każdego. Masz okazję poznać wiele ciekawych ludzi, ich biznesy oraz sposoby na promocję. Możesz też podziwiać owoce ich pracy, czerpiąc inspirację i odpowiednie wnioski.

Przekonałam Cię? Jeśli tak, podrzucam kilka ciekawych, inspirujących i godnych uwagi facebookowych grup dla freelancerów - zacznij czerpać inspiracje już dziś!


1.Grupa Inspiracyjna - Uwolnij Słowa - sporo ciekawych porad, inspiracje i akcje, podczas których możesz się reklamować - na pewno warto, bo grupa jest bardzo aktywna i wzorowo prowadzona!

2. Lawendowa Grupa dla Przedsiębiorczych Kobiet - kolejne godne uwagi miejsce, równie wzorowo prowadzone. Poszczególne dni poświęcone są oddzielnej tematyce, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Są też porady prawne czy LINK PARTY. Polecam!

3. Blog Firma - następczyni pierwszej grupy Uli Phleep, którą zna już chyba każdy. Jeśli poznałeś ją tak późno jak ja, nadrabiaj czym prędzej! Perełka wśród facebookowych grup i źródło inspiracji dla kolejnych, które powstają jak grzyby po deszczu.


Grupy z ogłoszeniami dla COPY i FREELANCERÓW:


4. Zlecenia dla Freelancerów - grupa typowo ogłoszeniowa, dotyczy ogólnie freelancerów z różnych dziedzin.

5. Copywriter poszukiwany - zlecenia dla Copy - grupa również ogłoszeniowa, tym razem stricte dla copywriterów - polecam, mnóstwo fajnych ogłoszeń!

6. Copy pogaduchy - luźniejsza grupa dla copywriterów, służąca wymianie myśli, pomysłów i wrażeń dotyczących naszej pracy. Warto zajrzeć :)


Korzystacie z facebookowych grup? Dla mnie jest to spora dawka wiedzy i inspiracji, a także potencjalnych zleceń, o które zawsze mogę powalczyć. Zobaczcie moje propozycje i powiedzcie, czy przypadły Wam do gustu! 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...